Dunajská 8, 811 08 Bratislava 02/529 31 579, 526 34 147 extra.well@extrawellplus.sk

Západné Čechy - kúpeľný trojuholník

Destinácia: Česká republika, Karlovarský kraj
Kód zájazdu: 803437
Cena od: 229 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

01.10.2020 4 dni 229 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

1.deň:
odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, v popoludňajších hodinách príchod do Karlových Varov, najväčších a najvýznamnejších českých kúpeľov a miesta konania Medzinárodného filmového festivalu. Prehliadka tohto kúpeľného mesta a návšteva Múzea Jana Bechera s historickými pivnicami a s ochutnávkou kvalitnej becherovky. Presun na ubytovanie, nocľah.  

2. deň:
raňajky, prehliadka barokového zámku Bečov, v ktorom je vystavený pozlátený relikviár sv. Maura, po korunovačných klenotoch druhá najcennejšia pamiatka v Čechách. Pokračovanie k stredovekému hradu Loket, ktorý sa majestátne týči nad riekou Ohře, má stále expozície porcelánu a expozíciu útrpného práva. Presun do Františkových Lázní, prehliadka kúpeľného mestečka, ktoré bolo navrhnuté v empírovom štýle pre cisára Františka I., návrat na ubytovanie.  

3. deň:
raňajky, návšteva mesta Cheb s historickým centrom, kostolíkmi a hradom s čiernou vežou. Presun do Mariánskych Lázní, mesta, ktoré je zasadené do malebného údolia obklopeného lesmi, prechádzka po kúpeľoch (prvorepubliková atmosféra kolonády, minerálne pramene, spievajúca fontána, Rudolfov prameň, parková výzdoba). Podvečer prehliadka pivovaru Chodovar v Chodskej Planej s ochutnávkou originálneho Chodského piva, návrat na ubytovanie.  

4. deň:
raňajky, odchod do metropoly západných Čiech – Plzne. Prehliadka centra mesta – katedrála sv. Bartolomeja, renesančná radnica, Cisársky dom, synagóga. Návšteva svetoznámeho pivovaru Plzenský Prazdroj, ktorý denne vyprodukuje niekoľko tisíc litrov piva, v neskorších večerných hodinách príchod na Slovensko.