Dunajská 8, 811 08 Bratislava 02/529 31 579, 526 34 147 extra.well@extrawellplus.sk

Krušnohorská mozaika

Destinácia: Česká republika
Kód zájazdu: 1081738
Cena od: 199 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

04.09.2020 3 dni Last Minute 199 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Názor CK:
Naše obľúbené zájazdy do Českej republiky sú stále populárnejšie ,tak aj tento rok pridávame ďalší zájazd k našim susedom! Novinka roku 2020! Uvidíte s nami miesta ako : JÁCHYMOV - MOST - KLÍNOVEC - DUCHCOV - TEPLICE

Rámcový program zájazdu:
1.deň: Odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto ) v skorých ranných hodinách. Smer Praha a Karlovy Vary. Dopoludnia exkurzia v sklárskej huti spoločnosti Moser v Karlových Varoch. Následuje výjazd cez najvyššie položené mesto v Česku Boží Dar ( 1028 m.n.m) do saského kúpeľného strediska Oberwiesenthal. Prechádzka najvyššie položeným mestom Nemecka (914 m.n.m.), ležiacim na juhovýchodnom úbočí hory Fichtelberg (1215 m.n.m.), ktorá je najvyššou horou Saska a niekdajšej NDR. Prejazd k Jáchymovu a výjazd lanovkou na najvyšší vrchol Krušných hôr Klínovec (1244 m.n.m.). Ubytovanie v oblasti Jáchymova.


2.deň: Po raňajkách prehliadka Jáchymova, niekdajšieho slobodného horného mesta a významného strediska ťažby striebra. Prehliadka mesta s kostolom sv. Jáchyma, prvými radonovými kúpeľmi na svete, dolom Svornost. Návšteva Kráľovskej mincovne, kde sa razil slávny jáchymovský tolár (Joachimsthalter), od ktorého je odvodené meno amerického doláru. Prehliadka horníckeho múzea v Štole č.1. Pokračovanie do Mostu, historického horníckeho mesta na rieke Bilíne, k návšteve kostola Nanebovzatia Panny Márie, ktorý bol v roku 1975 s pomocou unikátnej technológie premiestnený o 841 metrov. Prejazd k hradu Hněvín s možnosťou návštevy hradnej vyhliadkovej veže, ponúkajúci jedinečný pohľad na povrchové dobývanie hnedého uhlia v okolí mesta, na České stredohorie aj na scéneriu Krušných hôr.


3.deň: Po raňajkách cesta do Duchcova k návšteve zámku, bývalého majetku slávneho rodu Valdštejnov, na ktorom pracoval čoby knihovník svetoznámy taliansky spisovateľ, dobrodruh a zvodca Giacomo Giralamo Casanova. Potom prechádzka centrom kúpeľného mesta Teplice, ktoré sa prezývalo aj Malý Paríž. Popoludní jazda parnou železnicou Weisseritztalbahn, najstaršou úzkorozchodovou dráhou v Nemecku, z Freitalu pri Drážďanoch do Kipsdorfu. Návrat do Brna okolo 22. hodiny večer. Následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
doprava autobusom, 2 x nocľah v hoteli s polpenziou, služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie , vstupy

Poznámky a informácie:
Naše obľúbené zájazdy do Českej republiky sú stále populárnejšie ,tak aj tento rok pridávame ďalší zájazd k našim susedom! Novinka roku 2020! Uvidíte s nami miesta ako : JÁCHYMOV - MOST - KLÍNOVEC - DUCHCOV - TEPLICE