Dunajská 8, 811 08 Bratislava 02/529 31 579, 526 34 147 extra.well@extrawellplus.sk

Istanbul, mesto z rozprávky tisíc a jednej noci LETECKY

Destinácia: Turecko, Istanbul
Kód zájazdu: 1064168
Cena od: 399 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

11.06.2021 4 dni First Minute 399 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Jednou nohou v Európe, druhou nohou v Ázii. Zažite fascinujúci Istanbul, mesto na dvoch kontinentoch, jedno z najmagickejších miest sveta. Mešity, paláce, turecké kúpele, bazáre, typické turecké tance, zjednávanie,... toto mesto vás v kľude nenechá. Objavte bránu Orientu. Istanbul bol odjakživa historickou bránou medzi Európu a Áziou, kresťanstvom a islamom.

Program
1.deň :
Odlet z Viedne. Prílet do Istanbulu v popoludňajších hodinách. Presun na hotel. Ubytovanie. Večerná prechádzka vysvieteným mestom. Nocľah.

2.deň :
Po raňajkách sa vydáte objaviť najslávnejšie pamiatky Istanbulu. Zavítate do centra starého mesta. Čaká na vás svet z rozprávok 1000 a jednej noci - palác Topkapi so slávnym háremom, ktorý bol súkromnou rezidenciou sultánov aj miestom, odkiaľ vládli. Na vrchole jeho existencie ako panského sídla tu žilo 4000 osôb. V súčasnosti môžete v paláci vidieť aj bývalý povesťami opradený hárem, ktorý bol sultánovou súkromnou sférou, kde okrem sultána a jeho synov nesmel vojsť žiadny muž . Bol to svet sám pre seba oddelený od ostatných častí paláca. Práve v háreme bolo držaných niekoľko stoviek žien a vznikali tu rôzne intrigy. Vládcom háremu bol čierny eunuch. Skutočnú vládu nad háremom mala však sultánova matka. Uvidíte nielen luxusné kúpeľne, odpočinkové miestnosti, ale i nádherný prijímací salón sultánových manželiek,... V paláci si pozriete aj audienčné sály, trón lemovaný 25-tisícmi perlami vážiaci 250 kg, obrovské záhrady, korunovačné rúcha sultána, najvzácnejšie zbrane a nájdete tu aj dýku, ktorá je vyložená tromi veľkými smaragdmi, pričom jeden z nich je najväčší na svete. Po prehliadke Topkapi navštívite aj Cisternu Yerebatan - najväčšia podzemná zásobáreň vody v Istanbule. Neskôr prejdete k Hippodromu / Konskému námestiu, ktorý bol v minulosti svedkom krvavých bitiek. Čo znamenalo koloseum pre Rím, tým bol pre Byzanciu Hippodrom. Bol tu vystavaný štadión pre 100 000 divákov. V prípade záujmu na vás čaká nezabudnuteľná večerná plavba loďou po Bospore z ktorej uvidíte vysvietenú krásu veľkolepých palácov a najluxusnejších osmanských víl medzi Európou a Áziou. Odchod na hotel. Nocľah.

3.deň :
Po raňajkách si vaše zjednávacie schopnosti môžete otestovať na Veľkom bazáre, kde sa pred vami objaví raj orientu. Bazár je pulzujúcim srdcom starého mesta. Nájdete tu korenie, vodné fajky, čaj, kávu, zlato, koberce, striebro, sušené ovocie, lampy, suveníry, rôzne tradičné výrobky a všetko po čom vaše srdce zatúži. Veľký bazár je najväčším krytým bazárom na svete.  Tržnica sa rozprestiera na ploche 45 ha, a tvorí ju spleť mnohých uličiek. Netrápte sa, ak sa tu stratíte, stalo sa to už skoro každému. Návšteva bazáru je nezabudnuteľný zážitok pre všetky zmysly. K dispozícii je tu množstvo kaviarní, reštaurácií, ktoré ponúkajú vyhlásené špeciality osmanskej kuchyne alebo pravý turecký čaj a kávu. Povinnosťou každého návštevníka Istanbulu je vidieť Modrú mešitu / Sultanahmet – patrí k najúchvatnejším stavbám na svete. Dostala názov podľa modrých dlaždičiek, ktorými je obložený strop hlavného chrámu. Mešitu dal postaviť sultán Ahmed I. v strede Istanbulu, ktorý chcel postaviť ešte väčšiu a impozantnejšiu mešitu akou bola Hagia Sophia. Dominantou je 6 minaretov. Vraví sa, že architekt si pomýlil turecké slová šesť a zlato, lebo sultán chcel zlaté minarety a spôsobil tým rozruch, keďže aj najsvätejšia mešita v Mekke má 6 veží. Popoludní si pozriete Chrám Hagia Sofia. Každému, kto vstúpi do Chrámu Božej múdrosti, toto majstrovské architektonické dielo priam vyrazí dych a to bez ohľadu na vieru a náboženstvo. Zaujímavé je, že pri vzniku bola vysvätená ako pravoslávny chrám, neskôr ju spravovala katolícka cirkev a potom sa stala islamskou mešitou. V súčasnosti je z nej múzeum. Večer môžete ukončiť krásnym predstavením - možnosť návštevy okúzľujúceho predstavenia tancujúcich dervišov alebo tradičných tureckých tancov. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.


4.deň :
Po raňajkách navštívite časť Galata s Galatskou vežou, ktorá stojí neďaleko Zlatého rohu v Beyoglu, v jednej z rušných istanbulských štvrtí. Miestny práve Beyoglu považujú za pravé centrum tejto tureckej metropoly, aspoň, čo sa nákupných možností a dopravného ruchu týka. Určite nevynechajte ani výhľad z Galatskej veže na európske staré mesto Istanbulu s krásnou siluetou. Práve kvôli siluete je tu často vidieť filmárov. Neskôr presun na letisko. Odlet z Istanbulu do Viedne.

Cena zájazdu zahŕňa:
leteckú dopravu Viedeň- Istanbul- Viedeň
JE POTREBNÝ CESTOVNÝ PAS !!!
letiskové a servisné poplatky
služby overeného sprievodcu počas celého zájazdu
prehliadku Istanbulu
3 x hotelové ubytovanie v min. 3* hoteli
3 x raňajky
1 x príručnú batožinu do 8 kg ( 55 x 40 x 23 cm)
1 x príručnú batožinu do 2 kg
poistenie insolventnosti CK
ZÁJAZD JE MOŽNÉ ZAKÚPIŤ NA ZÁLOHU 50%

V cene nie je zahrnuté:
príplatok za jednolôžkovú izbu 35 € / osoba / noc
v prípade záujmu možnosť zabezpečiť transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava 30 € / osoba
transfer z letiska na hotel a späť - cca 35 € / osoba
komplexné cestovné poistenie UNION - 2 € / deň
pobytová taxa v hoteli cca 3 € / osoba/ noc ( platí sa priamo v hoteli )
predstavenie tancujúcich dervišov 22 € / osoba
predstavenie typické turecké tance cca 28 € / osoba
plavba po Bospore cca 46 € / osoba ( s 3-chodovou večerou a tanečným vystúpením )
Hagia Sophia cca 14 EUR
Palác Topkapi spolu s háremom 25 EUR / osoba
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť

Istanbul